| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Gmina dzieciom – aktywne ferie Drukuj Email
środa, 06 lutego 2013 07:24

Oboz    Już po raz kolejny, w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie, w dniach 28.01.2013r. - 01.02.2013r. Uczniowski Klub Sportowy UKS Rega Bierzwnica wraz z Zespołem Szkół w Bierzwnicy, zorganizowali obóz sportowo – rekreacyjny, w którym wzięło udział 50 dzieci z gminy Świdwin. Wypoczynek pod nazwą „Organizacja wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Świdwin” został dofinansowany przez Gminę Świdwin w kwocie 3000zł w ramach zadania publicznego z zakresu przeciwdziałanie alkoholizmowi poprzez wskazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Oboz 4

    Przez 5 dni uczestnicy brali udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Pod czujnym okiem trenerów, p. Jacka Gałasa i p. Krzysztofa Gancarza doskonalili umiejętności sportowe.  Dziewczęta poprawiały technikę gry w piłkę ręczną a chłopcy trenowali grę w piłkę nożną.

 

Oboz 2    W przerwach między treningami, wraz z p. Martą Beatą Jalowską, dzieci doskonaliły znajomość języka angielskiego, śpiewały piosenki, rozwiązywały krzyżówki i rebusy, grały w gry edukacyjne oraz oglądały filmy. Czas wolny był okazją do skorzystania z siłowni i gry w tenisa stołowego. Nie zabrakło również nowoczesnych form rekreacji ruchowej. Świetną zabawą była zumba, czyli połączenie tańca latynoskiego i aerobiku, w tajniki których wprowadziła naszych małych sportowców p. Marta Kępa. Ogromną radość sprawiły dzieciom również wyjazdy do Parku Wodnego „Relax” oraz do Multikina do Koszalina.

 

Oboz 5    Dzieci brały również udział w zajęciach,  dotyczących bezpiecznego spędzania czasu wolnego, prowadzonych przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

 

Oboz 3    Sport, taniec, gry i zabawy, pływanie, projekcje filmowe, aerobik, karaoke – tak spędziliśmy te kilka wspaniałych dni, które odciągnęły nas od codziennych zajęć i dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

 

    Składamy serdeczne podziękowania dla kierownika obozu p. Sebastiana Basiejko, który odpowiadał za zapewnienie odpowiednich warunków do pracy i wypoczynku oraz prawidłową realizacją wszystkich zaplanowanych zadań.

 

tekst i fot. Marta Beata Jalowska

Poprawiony: środa, 06 lutego 2013 07:49