| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Z kalendarza przedszkolaka Drukuj Email
piątek, 05 kwietnia 2013 11:27

z kalendarza przedszkolaka 7Dzieci uczęszczające do Punktu Przedszkolnego TPD „Bajkowa Kraina" w Oparznie ciekawie i wesoło spędzają czas. Oprócz codziennych zabaw i spacerów oraz spotkań okazjonalnych, np. wigilia, jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, maluszki uczestniczą w różnego rodzaju wycieczkach. 19 lutego 2013 r. dzieci uczestniczyły w przedstawieniu muzycznym przygotowanym przez Teatr Muzyczny w Łodzi, które odbyło się w świdwińskim zamku. Aktorzy zaprezentowali baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali". Spektaklowi towarzyszyły konkursy, losowania i zawody, które bardzo podobały się dziecięcej publiczności. 27 lutego TPD zorganizowało nam wyjazd do Multikina w Koszalinie na film animowany „Zambezia". Po seansie dzieci zjadły wyśmienity obiad. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w dużym mieście. 8 marca grupa wybrała się na cały dzień do Świdwina. Maluszki idąc przez całe miasto zobaczyły ważniejsze zabytki, pomniki, siedzibę Urzędu Gminy Świdwin i Starostwa Powiatowego.W samo południe dotarliśmy do baru „Smakosz". Chłopcy wręczyli pani Halinie Dziubak oraz damskiej części jej załogi kwiaty z okazji Dnia Kobiet. W ten sposób podziękowali również za smaczne posiłki, które codziennie zjadają w przedszkolu. Tam również podano nam obiad, który dzieci same wybrały. Na koniec wycieczki pojechaliśmy do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie przedszkolaczki dowiedziały się , na czym polega praca strażaków, obejrzały sprzęt i oczywiście wszystkie siedziały w wozie strażackim.

 

W tym miesiącu wybieramy się na spektakl Państwowego Teatru Lalek „Tęcza" ze Słupska. Wszyscy zauważamy, że spacery i wycieczki dają naszym dzieciom wiele korzyści, do których możemy zaliczyć: widoczną radość, zachwyt, ciekawsze wypowiedzi, większą wiedzę, lepszą sprawność fizyczną oraz coraz to bardziej wypełnioną rysunkami kartkę.

 

Tekst i zdjęcia Beata Wróblewska