| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Nowe place zabaw dla dzieci w gminie Świdwin Drukuj Email
wtorek, 06 grudnia 2011 01:00

plac zabaw w Satrym PrzybyslaiuW poniedziałek, 5 grudnia br. oddano do użytku place zabaw dla dzieci w 6 miejscowościach gminy Świdwin: Łąkowo, Rusinowo, Bierzwnica, Stary Przybysław, Kluczkowo i Lekowo. Nowe place zabaw wykonane są z elementów drewnianych, posiadających wymagane certyfikaty i spełniających normy bezpieczeństwa. Każdy plac jest ogrodzony siatką. W wejściu zamontowano furtki. Wyposażenie placów zabaw to: domki z huśtawkami, piaskownice sześciokątne, drabinki z pająkiem, huśtawki poziome, bujaczki na sprężynie, karuzele. Na placach zabaw umieszczone zostały także ławki i kosze na śmieci. Koszt inwestycji wyniósł ogółem ok. 162 tys. złotych.

Nowopowstałe place zabaw są dużą, od dawna wyczekiwaną atrakcją dla najmłodszych. Dzieci mają gdzie się bawić i spędzać aktywnie czas wolny, a przy okazji rozwijać umiejętności społeczne oraz poprawiać sprawność fizyczną.

Zadanie, w ramach którego wykonywano place zabaw oraz remonty świetlic w Kluczkowie, Lekowie i Łąkowie zostało dofinansowane w wysokości 393 286,00 zł z zakresu działania „Odnowa i rozwój wsi", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Emilia Wiszniewska
Zdjęcia: Bożena Kulikowskaprow2

Poprawiony: wtorek, 23 kwietnia 2013 13:57