| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wiosenne porządki Drukuj Email
czwartek, 02 maja 2013 06:46

wiosenne-porzadki-1W dniach 23–30.04.2013 Gmina Świdwin wspólnie z Wojewódzkim Zarządem Dróg w Białogardzie przeprowadziła akcję uprzątnięcia terenów (rowów) przy drogach wojewódzkich E151, E152, E162 przechodzących przez teren gminy Świdwin.
Prace pod nadzorem Strażnika Gminnego Bartłomieja Szawczaka wykonywały osoby skazane przez sąd do odpracowania kary więzienia lub grzywny na cele społeczne. Podczas sprzątania znaleziono mnóstwo wskazówek co do „właścicieli" śmieci. Dzięki nim wykryto wielu sprawców porzucania odpadów, którzy zostali przykładnie ukarani mandatami w wysokości 500zł.
Proceder wyrzucania śmieci jest z roku na rok coraz bardziej zauważalny, a dbając o środowisko, dbamy również o siebie. Mamy nadzieję, że wejście w życie w lipcu nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w znacznej mierze przyczyni się do zapewnienia ładu i porządku na terenie gminy.

Tekst i fot. Bartłomiej Szewczak

 

Poprawiony: czwartek, 02 maja 2013 07:18