| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Seminarium szkoleniowe pn. „Piłka ręczna” Drukuj Email
czwartek, 02 maja 2013 07:11

seminarium-handball 2W dniach 26-27 kwietnia br. w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie oraz w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie odbyło się seminarium szkoleniowe dla nauczycieli wychowania fizycznego i animatorów sportu w szkołach, zorganizowane przez Powiatową Akademię Sportu w Świdwinie. Otworzył je Prezes PAS – Mirosław Majka. Celem seminarium było propagowanie piłki ręcznej jako skutecznej formy wychowania, harmonijnego rozwoju oraz organizowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży a także podniesienie kwalifikacji kadry. Seminarium składało się z 3 bloków tematycznych. Pierwszą część prowadził Zbigniew Markuszewski - wieloletni trener superligi z Gdańska. Tematem drugiego bloku były przepisy gry w piłkę ręczną, które szczegółowo omówił pierwszoligowy sędzia Szymon Biegajski z Koszalina. Trzecia część, prowadzona przez trenera kadr młodzieżowych ze Szczecina - Mariusza Dobrzenieckiego, dotyczyła organizacji systemu szkolenia piłki ręcznej na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Po zajęciach teoretycznych w ZSR CKP uczestnicy seminarium wzięli udział w części praktycznej w Hali Sportowej w Lekowie. Zajęcia praktyczne o tematyce nauczanie i doskonalenie głównych elementów ataku i obrony na poziomie szkoły podstawowej, odbyły się z udziałem zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego REGA Bierzwnica. Ogółem w seminarium uczestniczyło 35 osób z powiatów: świdwińskiego, kołobrzeskiego, drawskiego, łobeskiego i białogardzkiego. Następne szkolenie, dotyczące piłki nożnej, odbędzie się już w maju.


Tekst i fot. Sebastian Basiejko