| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Świdwin Drukuj Email
piątek, 31 maja 2013 10:15

turniej pilki recznejW dniu 25.05.2013r. w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie, piłkarki ręczne, pod patronatem Wójta Gminy Świdwin, wzięły udział w ostatnim, kończącym bieżący rok szkolny Turnieju Piłki Ręcznej.
Tym razem na parkiecie gościliśmy zespoły z Bierzwnicy, Koszalina, Mielna oraz Nowogardu. Dziewczyny rywalizowały w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja, grając systemem „każdy z każdym". Wszystkie zespoły zaprezentowały dobrą piłkę ręczną, dokładnie rozgrywały piłkę, dzielnie walczyły w obronie, doskonale wykorzystywały sytuacje bramkowe i efektywnie wykorzystywały rzuty karne.
Zawodniczki UKS Rega Bierzwnica, zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum, znakomicie rozegrały pierwsze dwa mecze i gładko pokonały przeciwniczki z Koszalina i Mielna. W ostatnich, decydujących o zwycięstwie meczach, uległy koleżankom z Nowogardu i ostatecznie obie nasze drużyny wywalczyły II miejsce. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Nagrodzono również najlepsze zawodniczki i bramkarki Turnieju. Wśród najlepszych znalazły się nasze wzorowo prezentujące się w bramce dziewczyny i były to Aleksandra Bukowska ze szkoły podstawowej oraz Angelika Śpicha w kategorii szkół gimnazjalnych. Nie zapomniano również o trenerach, którzy otrzymali drobne upominki od Wójta Gminy Świdwin.
Na zakończenie Turnieju drużyny mogły podzielić się wrażeniami przy wspólnym grillu. Zespoły pożegnały się w miłej, przyjacielskiej atmosferze.
Organizator Turnieju, UKS REGA Bierzwnica oraz Gmina Świdwin, dziękują wszystkim zespołom za wspaniałe sportowe emocje i zapraszają na kolejne zmagania w przyszłym roku.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:
Szkoła podstawowa:
I LUKS „Czwórka" Nowogard
II UKS Rega Bierzwnica
III SP 17 Koszalin
IV UKS OPTY Mielno
Gimnazjum:
I UKS Gimnazjum „Trójka" Nowogard
II UKS Rega Bierzwnica
III KU AZS Politechnika Koszalińska
IV Gimnazjum Mielno

 

Tekst i fot. Marta Beata Jalowska