| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Roztańczone dzieciaki! Drukuj Email
piątek, 31 maja 2013 10:29

zespołyDzieci z Bierzwnicy znają pojęcie „tradycja" i wiedzą co znaczy kultywować taniec ludowy. Z potrzeby serca tańczą i śpiewają w dwóch zespołach ludowych „Jagódki" i „Słoneczka". Pomimo młodego wieku darzą wielką miłością wszystko co kryje się pod postacią muzyki ludowej. To co robią spodobało się innym. Dzieci brały udział w konkursie tańca „You can dance", który odbył się 15 maja br. w Lekowie i wróciły z pucharami, zdobywając czołowe I i II miejsca w kategorii klas 0-III. Możemy pochwalić się również solistami, którzy wrócili z pucharami. W kategorii klas 0-III Amelia Sypniewska zajęła III miejsce a Konrad Fejkiel został wyróżniony. W kategorii gimnazjum Aron Kolasiński zdobył I miejsce.
Dzieci uczestniczyły także w VIII Festiwalu Piosenki, który odbył się 10 maja br. na Zamku Świdwińskim, gdzie zajęły III miejsce.
Natomiast 29 maja br. zespoły „Jagódki", „Rytmix" i „Mgiełki" wystąpiły w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych, skąd wróciły z dyplomami.
Gratulujemy młodym tancerzom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Tekst i fot. Aleksandra Graczyk

 


Poprawiony: piątek, 31 maja 2013 10:34