| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dzień Dziecka - dniem radosnym Drukuj Email
środa, 05 czerwca 2013 11:30

Dzień Dziecka w LekowieW dniu 3 czerwca br., dzieci z wszystkich Punktów Przedszkolnych pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Koszalina, brały udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Powyższa uroczystość odbyła się w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie. Na przeżywanie swojego święta przyjechały dzieci z następujących placówek: Lekowa, Oparzna, Kluczkowa, Świemina, Sławoborza, Brzeżna, Słonowic. Głównymi atrakcjami dziecięcego święta były dmuchane zjeżdżalnie, ogromna trampolina i zamek z piłkami. Mogły również poczęstować się watą cukrową i popcornem. Dzieci zapoznały się z praca policjanta, który zaprezentował tresurę psa patrolowego. Na koniec tego spotkania, każde dziecko otrzymało odblaski do bezpiecznego poruszania się na drodze. Na uroczystość przybyli także strażacy. Przygotowali dla maluchów wielką niespodziankę w postaci wozu strażackiego. Poszczególne grupy przedszkolne mogły obejrzeć i poznać ten niecodzienny pojazd.

Głównym celem świętowania Dnia Dziecka była integracja dzieci z Punktów Przedszkolnych TPD, poprzez wspólne zabawy prowadzone przez wodzireja i nauczycieli placówek. Na obchody powyższego święta dzieci przybyli goście z Zarządu TPD na czele z Kierownikiem Projektu Bartoszem Zabrockim i Prezesem Romanem Jurkiem. Nie omieszkali także zaszczycić swoją obecnością współorganizatorzy imprezy: Wójt Gminy Świdwin Zdzisław Pawelec, Zastępca Starosty Świdwińskiego Roman Kozubek, prezes Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Roman Miedzik, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Sebastian Basiejko.

 

Dzień Dziecka w Lekowie nie odbyłby się bez pomocy rodziców. Dla nich także został przygotowany poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, kawy, herbaty i ciast. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku...

 

Katarzyna Zdun, fot. Justyna Strógarek