| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Interaktywne zabawy z języka angielskiego i niemieckiego w Zespole Szkół w Lekowie Drukuj Email
wtorek, 23 lipca 2013 13:44

zabawy z językiem

Gdy rok szkolny chyli się ku końcowi a uczniowie myślami są już na wakacjach trzeba nie lada wysiłku, by zachęcić ich do aktywnego uczestnictwa w lekcjach. Gdy lekcje zamieniają się w zabawę i ciekawą przygodę, jest to jak najbardziej możliwe.

To przekonanie skłoniło nauczycielki z Zespołu Szkół w Lekowie do zainicjowania kilku projektów i konkursów językowych. Były one dla uczniów okazją nie tylko do przyjemnego spędzenia czasu, lecz także do odświeżenia i usystematyzowania wiedzy. Przed wyjazdem na wakacje (zwłaszcza za granicę) powtórka słówek z języka angielskiego czy niemieckiego może okazać się bardzo pożyteczna!

Konkurs „Poezji i piosenki w języku angielskim i niemieckim" znalazł dość spore zainteresowanie wśród uczniów klas I-III. Chętnie prezentowali oni przed publicznością rymowanki, wierszyki oraz piosenki z repertuaru dziecięcego. Zwieńczeniem były nie tylko nagrody dla najlepszych uczestników, lecz także smakowity poczęstunek. Projekt odbył się także w Oparznie.

Kolejnym przedsięwzięciem był konkurs na „Sałatkę językową". Była to zabawa interaktywna, w której uczniowie bawili się w obcojęzycznych kucharzy. Wprawdzie wszystkie sałatki wyglądały smakowicie, jednak nie to podlegało ocenie. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie w języku obcym kulinarnego dzieła. Uczniowie klas szkoły podstawowej wykazali się językowo. Reprezentanci klasy IV otrzymali I miejsce, z kolei drugoklasiści II. Pozostałe drużyny zostały wyróżnione.

„Dzień języków obcych" był zwieńczeniem całorocznych zmagań. Tego dnia odbył się szereg zabaw interaktywnych z języków obcych. Były prezentacje multimedialne, zgadywanki, puzzle oraz zadania na tablicy interaktywnej. Największą radość i zainteresowanie pu

 

bliczności wzbudziły dosłownie tłumaczone (z języka angielskiego na polski) frazy językowe. Na sali powstała „burza mózgów" – uczestnicy aż rwali się do odpowiedzi.

Uczniowie z pewnością miło spędzili ostatnie dni w szkole. Teraz czeka ich przygoda „z językiem" podczas wakacyjnych podróży!

 

 

nauczycielki ZS w Lekowie