| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Aktywny lipiec w GOPS w Świdwinie Drukuj Email
czwartek, 01 sierpnia 2013 12:38
  • 5 lipca b.r. z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdwinie odbyło się kolejne spotkanie „Partnerstwa w Czterech Krokach". Specjaliści z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie Iwona Klimowicz i Jerzy Wójtowicz udzielili uczestnikom spotkania wsparcia w budowaniu partnerstwa lokalnego na rzecz podnoszenia jakości życia mieszkańców Gminy Świdwin. Uczestnicy spotkania reprezentujący sołectwa i stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi dzielili się swoimi doświadczeniami, mówili o napotykanych w działalności społecznej trudnościach i barierach. Odpowiedzią na część problemów była zgłoszona ze strony ROPS oferta nieodpłatnego szkolenia na temat praktycznego wypełniania wniosków o fundusze unijne. Kierownik GOPS w Świdwinie Barbara Felska doradziła skąd aktualnie pozyskać nieodpłatnie wykonawców prac remontowych świetlic wiejskich.

 

  • 25 lipca w Lekowie odbyła się z inicjatywy GOPS w Świdwinie kampania społeczna „Czas na rodzinę". Dla licznie przybyłych uczestników przygotowano różnorodne atrakcje. Najmłodsi uczestniczyli w grach i zabawach sprawnościowych, oblegali miejsce wykonywania barwnych malunków twarzy i skorzystali z przejażdżki wozem strażackim na sygnale! Najstarsi uczestniczyli w zajęciach gimnastyki leczniczej, a dla wszystkich przygotowano poczęstunek: napoje, warzywa i kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Dzieciom ponadto zapewniono słodki poczęstunek. Godne podkreślenia są występy dziecięcych aktorów przygotowanych przez Ewę Wojtów w świetlicy w Lekowie oraz tańce. Wpierw młodzież uczestnicząca w spotkaniach oazowych zaprosiła chętnych uczestników festynu do udziału w ludowym tańcu belgijskim, a następnie Marta Kępa poprowadziła kilkudziesięciu tancerzy wykonujących zumbę. Festyn był udany, na co złożyły się wspaniała pogoda, wysoka frekwencja i przede wszystkim zaangażowanie organizatorów: pracowników GOPS w Świdwinie, OSP w Lekowie, Świetlicy w Lekowie i Marty Kępy.

 

  • Również w lipcu zapadła decyzja wojewody o przyznaniu gminie Świdwin dotacji na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy dla 15 osób. Jest to zwieńczenie starań Wójta gminy Świdwin Zdzisława Pawelca o pozyskanie środków na utworzenie placówki, w której niepełnosprawni intelektualnie dorośli mieszkańcy naszej gminy mogliby znaleźć szacunek, zrozumienie i profesjonalne wsparcie terapeutów.

 

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 13:50