| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Warsztaty taneczno-ruchowe dla dzieci i młodzieży w Rusinowie Drukuj Email
poniedziałek, 02 września 2013 07:39

alt

26 sierpnia w Rusinowie rozpoczęły się zajęcia taneczne dla dzieci. Zostały sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach działania 4.31 Osi Leader. Celem projektu była aktywizacja i integracja dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Rusinowa, propagowanie kultury fizycznej, zmniejszenie wciąż wysokiego wskaźnika nadwagi u dzieci i młodzieży. Organizatorzy warsztatów – czyli prowadząca zajęcia instruktor fitness –Marta Kępa oraz Stowarzyszenie MUKK ,,BUSHI-DO‘’ zadbali o atrakcyjność zajęć. Dzieci przez sześć kolejnych dni poznawały tańce towarzyskie, hip-hop, podstawy aerobiku oraz popularną zumbę. Nie zabrakło również zabaw, gier i innych atrakcji. Finały warsztatów odbyły się w sobotę i zrzeszyły wielu  mieszkańców Rusinowa  okolic. Dzieci za pośrednictwem Pani Marty przeniosły nas na chwilę w świat muzyki i tańca z szalonych lat osiemdziesiątych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Uczestniczyło w nich kilkanaście utalentowanych dziewczynek oraz kilku młodych mężczyzn - najmłodszy gwiazdor miał zaledwie sześć lat i skradł serca wszystkich uczestników. Wspaniałe, przetańczone chwile na parkiecie, nowe znajomości oraz miłe wspomnienia z pewnością pozostaną w ich pamięci.

 

Marta Kępa

 

Poprawiony: poniedziałek, 02 września 2013 07:50