| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Aktywni seniorzy z obszaru Lokalnej Grupy Działania – „Powiatu Świdwińskiego” w Goleniowie Drukuj Email
środa, 04 września 2013 16:23

11 sierpnia 2013 r. w Goleniowie odbyły się Wojewódzkie Targi Wielobranżowe „Aktywny Senior”.

 

Z terenu Powiatu Świdwińskiego trzema autobusami na Targi wybrało się 150 seniorów. Wojewódzkie Targi Wielobranżowe „Aktywny Senior” miały charakter wystawienniczo – edukacyjno – kulturalny a ich celem było pokazanie możliwości spędzania czasu wolnego przez osoby starsze. Seniorzy mieli możliwość skorzystania z szerokiej oferty warsztatów rękodzielniczych (np. ceramika, sianoploty), skorzystać z porad stylistki, kosmetyczki, prawnika, informatyka lub odwiedzić Dom Spokojnej Starości w Stepniczance. Podczas gdy część seniorów brała udział w warsztatach i wykładach, na scenie występowały grupy artystyczne seniorów. Powiat Świdwiński na scenie reprezentował zespół ludowy „Dąbrowiacy” oraz „Barwinok” z Rusinowa gm. Świdwin. Oba zespoły zaprezentowały na scenie swoje zdolności muzyczne, wokalne, taneczne a także aktorskie. Swoimi występami znacząco uświetnili zorganizowaną imprezę co widać było po roztańczonej i roześmianej publiczności. Targi „Aktywny Senior” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko osób starszych, bowiem ich oferta wzbudziła zainteresowanie ogółu licznie odwiedzających – bez względu na wiek. Cieszymy się, że mogliśmy współtworzyć tak interesujący projekt, który bezsprzecznie odpowiada na potrzeby mieszkańców naszego regionu.


Projekt realizowany jest w ramach Wdrażania Projektów Współpracy realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4-LEADER z udziałem 7 Lokalnych Grup Działania. Targi zostały objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.


Lokalna Grupa Działania – „Powiatu Świdwińskiego”
 

Poprawiony: czwartek, 05 września 2013 19:44