| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

DOŻYNKI SOŁECKIE W ŁĄKOWIE Drukuj Email
środa, 04 września 2013 16:30

W sobotę 31 sierpnia br. odbyły się dożynki sołeckie w Łąkowie. Święto plonów rozpoczęło się mszą celebrowaną przez ks. Emila Wojtala w świetlicy wiejskiej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, Rada Sołecka oraz mieszkańcy Łąkowa, Oparzna i Lipiec. W podziękowaniu Bogu za obfite plony panie z Łąkowa przygotowały wieniec dożynkowy a społeczność Lipiec ofiarowała kosz wypełniony owocami, warzywami i kwiatami. Chlebem dożynkowym dzielili się z mieszkańcami Zdzisław Pawelec wójt gminy Świdwin oraz radny Ryszard Pawlonka. Po mszy św. wszyscy spotkali się przy dożynkowym stole. Święto plonów zakończyło się tradycyjną zabawą taneczną.


Fot. Katarzyna Wypych