| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

ZESPOŁY LUDOWE „DĄBROWIACY” I „BARWINOK” NA X FESTIWALU FOLKLORYSTYCZNYM „KRAJOBRAZY SCENY LUDOWEJ” Drukuj Email
środa, 04 września 2013 16:37

W sobotę, 10 sierpnia br. już po raz kolejny w gminie Czarne, w powiecie człuchowskim, odbył się festiwal folklorystyczny „Krajobrazy Sceny Ludowej”. Celem tego wydarzenia jest promocja tradycji kultury ludowej.


O „Złotego kura” walczyły 34 zespoły z całej Polski w 3 kategoriach:
1. zespół śpiewaczy
2. kapela ludowa
3. folklorystyczny zespół pieśni i tańca

 

W tym roku pierwszą nagrodę i „Złotego kura” w kategorii zespół śpiewaczy zdobył „Barwinok” a drugie miejsce i „Srebrnego kura” wywalczyli „Dąbrowiacy”. Gratulujemy zespołom kolejnego sukcesu i czekamy na następny.

 

Emilia Wiszniewska, fot. Józefa Jeziorna