| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA NA TARGACH ROLNYCH Drukuj Email
poniedziałek, 09 września 2013 12:06

altW dniach 06-08.09.2013 w  Barzkowicach odbyły się  XXVI  Targi  Rolne AGRO POMERANIA 2013. Organizatorem  imprezy jak co roku był Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

 

Targi w Barzkowicach to największa i najważniejsza wystawa rolnicza w Województwie Zachodniopomorskim gromadząca dużą ilość wystawców z kraju i z zagranicy i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co ma ogromne znaczenie dla naszego regionu. Na targach prezentowane były maszyny, ciągniki, kombajny. Można było kupić sadzonki, cebule, byliny. Poradzić się jak, ile i czym nawozić pola. Bardzo bogato prezentowany był sektor hodowlany, można było zobaczyć najbardziej wydajne gatunki bydła mlecznego, mięsnego, owce, konie, drób, gołębie i ptaki ozdobne, które cieszyły się szczególnie dużym zainteresowaniem.Spotkanie tak dużej ilości wystawców daje możliwość nawiązania nowych kontaktów handlowych i branżowych. Targi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, w bieżącym roku Barzkowice odwiedziło około 130 tysięcy osób.

 

Lokalna Grupa Działania – „Powiatu Świdwińskiego" również zaprezentowała się na targach promując swoją działalność oraz wykorzystując niepowtarzalną szansę do nawiązania nowych kontaktów biorąc udział w tegorocznych Targach.

Zaprezentowaliśmy kilka produktów lokalnych z obszaru LGD tj. „Miód z Własnej Pasieki" wyrób Pana Piotra Szymanek z ZĄBROWA oraz chleb wiejski Państwa Pauliny i Krzysztofa Siubdzia z Trzciany.

 

Poprawiony: poniedziałek, 09 września 2013 12:19