| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„DĄBROWIACY” I „BARWINOK” W MIĘDZYZDROJACH Drukuj Email
czwartek, 03 października 2013 11:07

alt

W dniach 27-29 września 2013 r. w Międzyzdrojach odbywały się XI ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Seniorów. Przyjechało 30 zespołów z różnych regionów Polski. Najwięcej zespołów przyjechało z województwa zachodniopomorskiego i ze Śląska. Zespół „Barwinok” zdobył III miejsce a „Dąbrowiacy” wyróżnienie. Atmosfera SAS była wspaniała (mimo deszczowej pogody). Oprócz koncertów konkursowych w amfiteatrze i w sali koncertowej Międzynarodowego Domu Kultury śpiew było słychać w całych Międzyzdrojach. Nasze zespoły pięknie promowały Powiat Świdwiński, Gminę Świdwin i swoją miejscowość (chodząc z tabliczkami zawierającymi nazwę zespołów i miejscowość, w której działają). Publiczność owacyjnie reagowała na występy. Podążała za nami tam, gdzie śpiewaliśmy i dopytywała się, gdzie znajduje się miejscowość Rusinowo. Niektórzy pamiętali nas i nasze występy z ubiegłego roku i w tym roku przyszli zobaczyć czy jesteśmy aby z przyjemnością wysłuchać. Innym zespołom bardzo podobały się nasze stroje i repertuar. Wyjazd do Międzyzdrojów był udany. Wymieniliśmy się doświadczeniami, poznaliśmy wiele piosenek, nawiązaliśmy nowe znajomości - chciałby nas do siebie zaprosić m.in. zespół „Macieje” z Nowej Soli.
Dziękujemy Gminie Świdwin oraz Starostwu Powiatowemu za umożliwienie nam wyjazdu do Międzyzdrojów.

 

Marianna Balcerek i Krystyna Brodowska, fot. Aneta Bies