| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Koncert jesienny na … ludową nutę i święto ziemniaka Drukuj Email
środa, 30 października 2013 13:16

altW sobotę, 19 października br. w świetlicy w Rusinowie odbyło się jesienne spotkanie z folklorem i święto ziemniaka. Do udziału w koncercie zaproszono zespół ludowy „Gardnianki” z Gardna. W I części wieczoru recytowane były wiersze o ziemniakach i wykonywane piosenki o jesieni. W II części występowały zespoły „Dąbrowiacy”, „Gardnianki” i „ Barwinok”.  Po występach zespołów rozpoczęła się degustacja przygotowanych przez organizatorów potraw z ziemniaków – czyli III część wydarzenia. Ziemniaczanych dań było bardzo dużo – pierogi, placki  ziemniaczane, pyzy, kopytka, kluski śląskie, sałatki ziemniaczane, zapiekanki, surówki. Na deser przygotowano kawę i pyszne ciasta.  Wydarzenie było wesołe i udane. Bardzo długo trwały wspólne śpiewy i tańce.  Organizatorem spotkania była Rada Sołecka, zespoły ludowe „Dąbrowiacy” i „Barwinok”, teatr „Babie Lato” oraz  świetlica wiejska w Rusinowie. 

 

Marianna Balcerek, fot. Aneta Bies