| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Lekowie Drukuj Email
czwartek, 31 października 2013 13:36

alt14 października w Zespole Szkół w Lekowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem Agnieszki Pruss i Moniki Wąsowicz-Piekarskiej przygotowali część artystyczną, na którą złożyły się m.in. recytacje i występy taneczne. Wspólny występ wokalny młodzieży gimnazjalnej oraz przygotowanych przez Małgorzatę Grygorcewicz uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej został nagrodzony rzęsistymi brawami licznie zgromadzonej widowni. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Przewodniczący Rady Gminy Świdwin Krzysztof Kaszuba, Wójt Gminy Świdwin Zdzisław Pawelec, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Sebastian Basiejko, wieloletni dyrektor szkoły w Lekowie Mirosława Kieruzel, przewodnicząca oraz sekretarz Rady Rodziców Dorota Rakowska i Wioletta Kubiś. Ważnym punktem programu było uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej gimnazjum. Następnie Dyrektor Jakub Szynkowski w swoim wystąpieniu złożył życzenia wszystkim pracownikom Zespołu Szkół, podziękował za udzielane Szkole wsparcie władzom samorządowym, pracownikom referatu oświaty, rodzicom, instytucjom , stowarzyszeniom i darczyńcom. Okolicznościowe dyplomy otrzymały Ewa Gralak, pracownik gminnej biblioteki oraz Ewa Wojtów, opiekunka świetlicy w Lekowie. Pani Mirosława Kieruzel, wieloletni dyrektor szkoły w Lekowie, wychowawca wielu pokoleń dzieci i młodzieży, została uhonorowana okolicznościowym listem gratulacyjnym. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nauczycielom oraz za szczególne zaangażowanie i wzorowe wypełnianie obowiązków pracownikom administracji i obsługi.
Zdzisław Pawelec wręczył Nagrody Wójta Jakubowi Szynkowskiemu , Dorocie Adamiak, Ewie Kondrackiej, Agnieszce Pruss i Annie Rynkiewicz. Jakub Szynkowski i Dorota Adamiak wręczyli Nagrody Dyrektora nauczycielom: Beacie Ejankowskiej, Elżbiecie Folwarskiej, Izabeli Kielar, Markowi Knut, Joannie Pawelec, Dorocie Piotrowskiej, Dorocie Piskorz i Róży Tabaszewskiej oraz pracownikom obsługi: Małgorzacie Budzińskiej, Danucie Kaszuba, Teresie Kieruzel, Stanisławowi Krajs, Alicji Kruk, Bogdanowi Pawłuszyn, Ewie Pawłuszyn, Marzenie Rozmus, Ilonie Wetklo, Dariuszowi Wojtów i Grażynie Zarzyckiej. Obchody Dnia Edukacji Narodowej zakończyło spotkanie przy kawie.


Zespół Szkół w Lekowie, fot. Dorota Adamiak

 


Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2013 09:23