| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Otrzęsiny pierwszaków Drukuj Email
czwartek, 31 października 2013 14:55

alt18 października 2013 r. (piątek) odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klasy pierwszej. Przygotowała je klasa IIa i IIb pod opieką Pani Anny Rynkiewicz i Pani Róży Tabaszewskiej. Udział wzięła również klasa III Gimnazjum, która rzetelnie kibicowała wybranym grupom kotków. Tego dnia wszystkie pierwszaki pojawiły się wybranych przez siebie strojach. Były kotki, kocury oraz myszki.

Kociaczki, podzielone zostały na 6 grup, tak aby każdy uczeń mógł wziąć udział w zabawie. Komisja, w skład, której wchodziły wychowawczynie klas II, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz Dyrektor Szkoły przyznawała punkty biorąc pod uwagę zaangażowanie przy wykonywaniu zadania oraz czas wykonania. Prowadzącymi uroczystość były uczennice klas II, Weronika Stasiak oraz Bernadeta Krepsztul.

Wśród konkurencji sportowych znalazły się: tor przeszkód, skakanie przez skakankę, bieg w workach, bieg slalomem z łyżką z jajkiem. Były również konkurencje muzyczne i taneczne, gdzie każda z grup miała zanucić wylosowaną piosenkę miałcząc oraz zatańczyć z miotłą w rytm piosenki. Czym byłaby impreza uczniowska bez sprawdzenia wiedzy? Uczniowie klasy II Gimnazjum zweryfikowali wiedzę naszych kociaków na temat Szkoły. Były pytania m.in. o nazwisko Pani vice Dyrektor, ilość schodów między parterem a piętrem, ilość pracujących w szkole nauczycieli. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkurencji kulinarnych, które wzbudziły wiele śmiechu. Jedną z nich było odgadywanie kosztowanego produktu przez reprezentanta każdej z grup. Największą popularnością cieszyła się konkurencja jedzenia kisielu na czas.

Aktywny udział w otrzęsinach brała wychowawczyni kotków, Pani Agnieszka Pruss, pomagając każdej z grup. Nie spodziewała się, że jedna z konkurencji będzie dotyczyła właśnie jej. Grupy, jako ostatnie zadanie miały namalować portret „swojej pani”. W tej konkurencji wszyscy uzyskali maksymalna ilość punktów, a swoje portrety Pani Agnieszka zabrała na pamiątkę.

Jak w każdej rywalizacji są zwycięzcy i pokonani. U nas wszyscy byli zwycięzcami. Uroczystość okazała się wyśmienita zabawą. Reprezentant grupy, która uzyskała najwięcej punktów miał zaszczyt zatańczyć z wychowawczynią. Wspólny taniec zakończył ten niezapomniany dzień zarówno dla pierwszaków, jak i organizatorów.

 

Anna Rynkiewicz