| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Lekowo aktywne sportowo... Drukuj Email
czwartek, 31 października 2013 15:04

altPoczątek nowego roku szkolnego w Zespole Szkół w Lekowie zaowocował ciekawymi inicjatywami i sukcesami sportowymi. We wrześniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w Mistrzostwach Powiatu Świdwińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych , w których sztafeta z gimnazjum zajęła 3 miejsce a sztafeta ze szkoły podstawowej miejsce drugie. Również we wrześniu uczniowie szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Zachodniopomorską Federację Sportu „Biegniemy Na Stadion Narodowy” podczas której każdy chętny otrzymał indywidualna książeczkę biegacza , w której mógł zapisywać przebiegnięte kilometry i zdobywać nagrody. Wychodząc naprzeciw potrzebie zaktywizowania młodzieży szkolnej do uprawiania sportu , tutejszy nauczyciel wychowania fizycznego pan Marek Knut opracował projekt pod nazwą „Zdrowy duch jest w zdrowym ciele – chodź pobiegać i się nie leń”. Ideą tego przedsięwzięcia jest to aby uczniowie z poszczególnych miejscowości zorganizowali jak największą liczbę uczestników, którzy w wyznaczonym dniu i godzinie pobiegną razem całą grupą i pokonają określony dystans. Dyrektor szkoły pan Jakub Szynkowski zadeklarował przyznanie nagrody dla uczniów których grupa wybiega najwięcej kilometrów. Zainteresowanie akcją jest duże i mobilizacja uczniów naprawdę budująca. Pierwszy bieg odbył się w Ząbrowie a wzięło w nim udział aż 33 mieszkańców. Wszyscy przebiegli 4 kilometry a wynik grupy wyniósł 132 kilometry. W tym miejscu należy wspomnieć również o zaangażowaniu pani Elżbiety Łęckiej opiekunki świetlicy wiejskiej w Ząbrowie, która razem z innymi paniami zadbały o to by po biegu każdy uczestnik mógł się napić gorącej herbatki i zjeść kawałek przepysznego ciasta. W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania dla tych pań oraz pana Krzysztofa Gancarza, który również aktywnie włączył się do pomocy. Drugi bieg miał miejsce w Międzyrzeczu gdzie zmobilizowało się 11 osób ale pobiegli razem z panem wuefistą aż 5 kilometrów, tak więc wynik grupy z Międzyrzecza to 55 kilometrów. Następny bieg odbędzie się w Krosinie 6 listopada. Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Początek października to sukces drużyny piłkarskiej chłopców z gimnazjum, którzy podczas Mistrzostw Powiatu Świdwińskiego zajęli 2 miejsce. Wicemistrzowie ulegli tylko drużynie gimnazjum świdwińskiego wynikiem 3:4. Serdecznie gratulujemy naszym rywalom a wszystkim dziękujemy za sportową walkę i grę fair play. Żeńska drużyna piłki nożnej gimnazjum w Lekowie podczas rozgrywek w Rąbinie, pomimo wielkiego zaangażowania uplasowała się na 5 pozycji w powiecie. Uczniowie z ZS Lekowo brali również udział w Turnieju Tenisa Stołowego LZS w Sławoborzu zajmując 4 i 5 miejsca. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom odnoszonych sukcesów oraz sportowej postawy i pasji, z którą w sobie rozwijają.

 

Tekst i zdjęcia Marek Knut

 

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 14:37