| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

KU POPRAWIE JAKOŚCI ŻYCIA MIESZKAŃCÓW GMINY ŚWIDWIN Drukuj Email
wtorek, 03 grudnia 2013 13:10

altW poniedziałek 25 listopada w Starostwie Powiatowym w Świdwinie odbyło się spotkanie, na którym powołano do życia "Partnerstwo Lokalne Gminy Świdwin".

            Poniedziałkowe spotkanie było ostatnim elementem „Partnerstwa w czterech krokach”- cyklu spotkań doradczych, będących częścią projektu systemowego ROPS w Szczecinie „Profesjonalne kadry- lepsze jutro”. Ideą „Partnerstwa...” jest stymulowanie rozwoju społeczności dzięki nawiązaniu, wzmocnieniu lub rozszerzeniu współpracy ośrodków pomocy społecznej z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami lokalnego życia społecznego. W formie Partnerstwa Lokalnego tworzą one „sieć” wsparcia, pozwalającą na wzmacnianie określonych obszarów życia społecznego oraz realizację strategicznych i długofalowych celów. Głównym wyzwaniem, jakie stawiają przed sobą członkowie „Partnerstwa Lokalnego Gminy Świdwin”jest prowadzenie działań na rzecz aktywnej integracji, animacji i poprawy jakości życia społeczności lokalnej. Partnerstwo jest zatem narzędziem służącym realizacji celów zawartych w Programie Aktywności Lokalnej na lata 2008-2015, a jego siedziba znajduje się w GOPS w Świdwinie przyul. Kościuszki 15.

            Pod umową podpisy złożyli przedstawiciele sześciu organizacji partnerskich: pani Barbara Felska - kierownik GOPS w Świdwinie, pan Jakub Szynkowski - dyrektor Zespołu Szkół w Lekowie, pani Dorota Adamiak- dyrektor Szkoły Filialnej w Oparznie, pani Marta Jalowska - dyrektor Zespołu Szkół w Bierzwnicy, pani Halina Cybul - prezes Stowarzyszenia Wsi Ząbrowo oraz pan Robert Rozmus - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lekowie. Towarzyszył im doradca ds. aktywności lokalnej Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinie- pan Jerzy Wójtowicz.

            Pierwszym wspólnym działaniem partnerów było złożenie wniosku projektowego w ramach konkursu 7.2.1 POKL. Jeśli projekt pomyślnie przejdzie proces weryfikacyjny, a komisja konkursowa dopuści go do realizacji, reintegracją społeczną oraz działaniami wzmacniającymi kompetencje osobiste i zawodowe zostanie objętych 60 nieaktywnych zawodowo osób w wieku 15-24 lata, zamieszkujących teren Gminy Świdwin. Na decyzję poczekamy do stycznia 2014 roku.