| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Drużyny PGNiG Superligi Kobiet w Lekowie Drukuj Email
piątek, 10 stycznia 2014 11:14

mecz-218 grudnia 2013r. w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie kibice piłki ręcznej oglądali zmagania dwóch drużyn PGNiG Superligi Kobiet. Mecz sparingowy rozegrały Energa  AZS Koszalin i SPR Pogoń Baltica Szczecin. Spotkanie rozpoczęło się nieco później niż zaplanowano, ponieważ o godz. 17.15 obie zaproszone drużyny kibicowały swoim koleżankom z reprezentacji Polski walczącej z Francją o półfinał Mistrzostw Świata Kobiet. Do wspólnego oglądania dołączyli również uczniowie z ZS w Bierzwnicy, zaproszeni goście oraz przybyli na halę kibice. O godz. 19.15 rozpoczął się mecz w Lekowie. Spotkanie było bardzo widowiskowe, a gra obu zespołów wyrównana i ostatecznie zakończyła się wynikiem 25 – 26 na korzyść drużyny ze Szczecina.

W przerwie meczu na parkiecie pojawiły się zawodniczki UKS Rega Bierzwnica oraz SP nr 1 Świdwin. Dużym wyróżnieniem dla dzieci zaczynających przygodę z piłką ręczną był udział w prezentacji zawodniczek z Koszalina i Szczecina.

Po meczu Wójt Gminy Świdwin Pan Zdzisław Pawelec oraz Starosta Powiatu Świdwińskiego Pan Mirosław Majka wręczyli najlepszym zawodniczkom ekstraklasy drobne upominki.

Na koniec kibice zbierali od zawodniczek autografy i pozowali do pamiątkowych zdjęć. Hala w Lekowie w tym dniu była wypełniona po brzegi, a konferansjer prowadzący spotkanie wspomagał doping kibiców, którzy gromkimi brawami i „meksykańską falą” nagradzali zawodniczki za ich wspaniałą grę. Mecz pokazowy okazał się ogromnym sukcesem organizatorów, którymi byli Urząd Gminy Świdwin oraz Uczniowski Klub Sportowy Rega Bierzwnica.       

 

Marta Beata Jalowska

 

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 14:45