| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Spotkanie bożonarodzeniowe w Zespole Szkół w Bierzwnicy Drukuj Email
piątek, 10 stycznia 2014 11:51

5„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory...”

Tymi słowami piosenki „Czerwonych Gitar” rozpoczęło się 19 grudnia o godzinie 16:00 spotkanie bożonarodzeniowe w Zespole Szkół w Bierzwnicy. W tym roku tradycyjne jasełka przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum pod opieką M. Słowik. Kolędy zaśpiewał szkolny chórek pod kierownictwem B. Bujas, a piękną dekorację przygotowała B. Nowak. Na przedstawienie przybył wójt gminy Świdwin p. Zdzisław Pawelec, radni gminy Świdwin oraz sołtysi okolicznych wsi. Nie zabrakło również rodziców, uczniów i pracowników naszej szkoły. Jasełka rozpoczął taniec śnieżynek z klasy I i II przygotowany przez p. U. Kamińską i W. Poślednik. Piękne, zimowe stroje tancerek i cudowna muzyka wprowadziła słuchaczy w świąteczny nastrój. Jasełka w wykonaniu Gimnazjalistów opowiadały o narodzeniu Jezusa, ale jednocześnie starały się odzwierciedlić problemy współczesnego świata. Na scenie pojawił się św. Józef i Maryja z dzieciątkiem, aniołowie, pasterze, trzej królowie, a także zwykła rodzina, niegrzeczne dzieci, zagubiony młody człowiek, niepełnosprawny. Przedstawienie bardzo podobało się widzom i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

 

Weronika Starosta, fot. Marta Beata Jalowska