| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„Pożyteczne ferie” na półmetku Drukuj Email
środa, 26 lutego 2014 10:00

logo-fwwOd 18 lutego w świetlicy w Cieszeniewie realizowany jest projekt "Nie zapominajmy o naszych sąsiadach" w ramach programu "Pożyteczne Ferie 2014" finansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi. Głównym celem projektu jest to, by w sposób atrakcyjny i pożyteczny spędzić ferie. Zadaniem uczestników jest przygotowanie wspólnego spotkania z osobami starszymi, aby razem z nimi spędzić czas. Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczą w zajęciach realizowanych na świetlicy. Zapoznały się ze sztuką origami, dekoracją przedmiotów metodą decoupage, wzięły udział w zajęciach plastycznych i kulinarnych. W zajęciach kulinarnych uczestniczyły nasze seniorki. Codziennie w ramach projektu zapewniony jest posiłek. Tygodniowe warsztaty zaowocowały przygotowaniem „wieczoru z folklorem" w świetlicy, podczas którego biesiadowaliśmy wspólnie z seniorami, tańcząc i śpiewając z pełnym pozytywnej energii zespołem "Dąbrowiacy" z Rusinowa. We wspólnej zabawie uczestniczył Wójt Gminy Świdwin Zdzisław Pawelec. W kolejnym tygodniu przewidziane są następne atrakcje-wyjazd na basen, ognisko, a także wieczór poezji i piosenki. Serdecznie zapraszamy!

 

Antoni Giluk

 

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 14:50