| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„Pożyteczne ferie” w Cieszeniewie Drukuj Email
poniedziałek, 17 marca 2014 11:31

alt1 marca br., w świetlicy w Cieszeniewie, odbył się Wieczór Poezji i Piosenki zorganizowany w ramach projektu "Nie zapominajmy o naszych sąsiadach" z programu "Pożyteczne ferie 2014", finansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi. Był to ostatni etap ferii, w trakcie których przez dwa tygodnie odbywały się zajęcia w świetlicy, wyjazdy na basen i do zamku, miał miejsce wieczór z folklorem z zespołem Dąbrowiacy z Rusinowa oraz ognisko. Przygotowaliśmy również album z działalności kulturalnej i sportowej naszej wsi. W sobotę, na koniec ferii odbył się Wieczór Poezji i Piosenki. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gromkimi brawami nagrodzili występy przygotowane i prowadzone przez Barbarę Kolasińską. Artystami byli mieszkańcy Cieszeniewa od lat 3 do 100. Dzieci wykonały taniec do muzyki z filmu "Król Lew", recytowały wiersze. Dorośli deklamowali wiersze Nadziei Kulikowskiej - artystki ludowej. Piosenki przepięknie wykonały: Marcysia Kosińska - uczennica gimnazjum i Basia Kolasińska. Seniorzy otrzymali prezent własnoręcznie zrobiony przez dzieci i Monikę Misztal - opiekuna świetlicy. Swoją obecnością podczas wieczorku zaszczycił nas Wójt Zdzisław Pawelec.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu. Szczególne podziękowania kieruję do Barbary Kolasińskiej, która prowadziła zajęcia plastyczne oraz artystycznie przygotowała niezapomniany Wieczór Poezji i Piosenki.

 

Antoni Giluk