| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

I Turniej Brydża Sportowego Par o puchar Wójta Gminy Świdwin Drukuj Email
poniedziałek, 17 marca 2014 11:55

1 marca br.w Zespole Szkół w Bierzwnicy odbył się I Turniej Brydża Sportowego Par o puchar Wójta Gminy Świdwin. Inicjatorem rozgrywek był mieszkaniec Bierzwnicy - Zygmunt Adamczyk, dla którego brydż sportowy od wielu lat jest pasją i inspiracją. Turniej odbył się z okazji zbliżającej się 69 rocznicy wyzwolenia Bierzwnicy, która przypada 5 marca. Uczestnikami turnieju byli reprezentanci rozgrywek II – ligowych oraz zawodnicy innych, niższych klas. Ogółem do zawodów przystąpiło 14 par z miejscowości: Białogard, Bierzwnica, Drawsko Pomorskie, Karlino, Ostrowice, Świdwin. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał sędzia – Piotr Neimann. Rozgrywki, jak to w sporcie bywa, zakończyły się wyłonieniem zwycięskich par:

I miejsce – Jan Czajkowski i Zdzisław Sewruk z Białogardu,

II miejsce – Franciszek Pośnik i Kazimierz Rosiński ze Świdwina,

III miejsce – Dionizy Grząśko i Jan Hryniewicz z Drawska Pomorskiego.

Puchary zwycięskim parom wręczył wójt gminy Świdwin – Zdzisław Pawelec.

Zawodnicy uznali, że turniej był bardzo udany i chcieliby corocznie taki organizować, korzystając z gościnności szkoły. Zarówno dyrektor szkoły – Marta Jalowska jak i wójt – Zdzisław Pawelec nie widzą ku temu przeszkód.

No cóż, więc do zobaczenia za rok, z nadzieją, że ta impreza sportowa na stałe wpisze się w kalendarz imprez zarówno gminy jak i szkoły. A wszystko to z myślą o sympatykach i miłośnikach brydża sportowego.

 

Marta Jalowska

 

turniej -1 turniej -2

Poprawiony: poniedziałek, 17 marca 2014 12:02