| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

8 Marca w Rusinowie Drukuj Email
wtorek, 18 marca 2014 13:48

Dzien Kobiet w Rusinowie8 marca br. w świetlicy wiejskiej w Rusinowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Organizatorami była Rada Sołecka, zespoły „Dąbrowiacy" i „Barwinok", Grupa Teatralna „Babie Lato", świetlica i biblioteka. Z licznych zaproszonych gości przybyli: poseł Stanisław Wziątek, radny powiatu świdwińskiego Jan Bronowicki, wójt Zdzisław Pawelec, przedstawiciele radnych gminy Świdwin, kierownik LGD-„Powiatu Świdwińskiego" Agnieszka Brodowska, kilku pracowników Urzędu Gminy Świdwin, kierownik sekcji emerytów ZNP Elżbieta Wielgosz z grupą byłych nauczycieli, Józefa Jeziorna, Zespół Ludowy „Jagody" z Niedalina, Michał Lewoczko z zaprzyjaźnionej kapeli „Swaty" oraz mieszkańcy Rusinowa i okolic.


W imieniu organizatorów gości przywitał Mieczysław Kozicki. Wszystkie przybyłe panie otrzymały kartki z życzeniami wykonane na zajęciach w świetlicy oraz słodkości od wójta.


Piękne słoneczne popołudnie było okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego zespołów działających w Rusinowie. Jako pierwsza zaprezentowała się grupka dzieci i młodzieży w recytacjach wierszy o kobietach. Jej prezentacje przyjęte zostały gromkimi brawami. Teatr dorosłych przedstawił premierę nowej sztuki (już czwartej), pt. „Wielki Festiwal", która publiczności bardzo się spodobała. Wystąpiła również dziecięca grupa taneczna pod kierunkiem Marty Kępy, wywołując wśród oglądających entuzjazm i podziw. Występ zespołu „Jagody" z Niedalina również został przyjęty serdecznie. Panie wykonały piosenki z różnych regionów Polski a'capella, co jest bardzo trudną formą śpiewania. Na spotkaniu zaprezentowały się również miejscowe zespoły „Dąbrowiacy" i „Barwinok" z kapelą (ostatnio w powiększonym składzie), których występy publiczność nagrodziła brawami.


Po występach wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania z zespołami i kapelą (pomocne okazały się przygotowane przez organizatorów tzw. śpiewniki) a przygotowany przez członkinie grupy teatralnej i zespołów poczęstunek w formie ciast, herbaty i kawy umilił wszystkim czas.

Krystyna Brodowska i Agnieszka Wielgosz