| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

WIKTORIA KOCIKOWSKA – finalistką Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie Drukuj Email
czwartek, 15 maja 2014 13:04

Po trwających kilka miesięcy zmaganiach, 26 marca br. odbył się III etap Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie. Cele konkursu to upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębianie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym, szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw obywatelskich, wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego, popularyzacja województwa zachodniopomorskiego. Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Wiktoria pomyślenie dotarła do etapu wojewódzkiego, na który oprócz ogromnej wiedzy dotyczącej samorządów terytorialnych, administracji publicznej, geografii i historii Pomorza Zachodniego od 1945r., oraz najważniejszych wydarzeń tego regionu, przygotowała prezentację multimedialną pt. „10 lat Województwa Zachodniopomorskiego w Unii Europejskiej". W pełnym emocji finale 44 uczniów odpowiadało na pytania Komisji Konkursowej oraz przedstawiało własne prezentacje. Wiktoria zajęła 28 miejsce uzyskując 43 punkty. Szkoda, że nie została laureatką i nie pojedzie do Brukseli, ale wiedza, którą zdobyła na pewno zaowocuje w przyszłości. Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów.

Marta Jalowska

 

herb