| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dzień Strażaka w Bierzwnicy Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 11:42

dzien strazaka 2014-08W sobotę, 17 maja br. w Bierzwnicy odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Ryszard Mićko Wicewojewoda Zachodniopomorski, bryg. Zbigniew Kwiatkowski Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego, Jacek Chrzanowski Prezes Zarządu WFOŚiGW, druh Stanisław Dycha Prezes ZW ZOSP RP w Szczecinie oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Następnie na placu przy strażnicy odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i wyróżnienia. Ksiądz kapelan mł. bryg Ryszard Szczygieł i ksiądz proboszcz Dariusz Mazepa dokonali poświęcenia nowo zakupionych pojazdów: samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 2,5/24 z Ochotniczej SP Bierzwnica i samochodu specjalnego ciężkiego z cysterną 25000 z JRG Świdwin. Po zakończeniu zbiórki strażacy i zaproszeni goście udali się na tradycyjną strażacką grochówkę.