| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Każdy śpiewać może…, nawet przedszkolak! Drukuj Email
środa, 04 czerwca 2014 10:48

 

kazdy śpiewać może15 maja br., w świetlicy wiejskiej w Oparznie, odbył się przegląd piosenki przedszkolnej w kategorii indywidualnej i grupowej. Do rywalizacji stanęły trzy przedszkola Towarzystwa Przyjaciół Dzieci należące do projektu „Bo jakie początki, takie będzie wszystko": „Chatka Puchatka" ze Sławoborza, „Krasnale" z Lekowa i „Bajkowa kraina" z Oparzna. Jak to na takich konkursach bywa, powołano specjalnie Jury do oceny występów maluchów. W jego skład wchodzili: Dorota Adamiak- wicedyrektor Zespołu Szkół w Lekowie, Justyna Strógarek - pracownik Referatu Oświaty i Sebastian Basiejko- Kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy Świdwin. W kategorii występ indywidualny I miejsce zajęła Milena Szczurko z piosenką „Mucha" z „Krasnali". Jury uznało, że w kategorii występu grupowego, I miejsce również należy się dla „Krasnali". Mimo jednogłośnej oceny dla przedszkolaków z Lekowa pozostali uczestnicy świetnie się bawili, zostali nagrodzeni słodkimi podarunkami. Po występie wykonawcy mieli okazję wspólnie potańczyć przy muzyce i wykazać się tym razem w kategorii tanecznej. Zwycięzców przeglądu w Oparznie czeka teraz finał, który odbędzie się w Dźwirzynie. Tam o I miejsce walczyć będą przedszkolacy z pozostałych punktów przedszkolnych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Katarzyna Zdun