| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

V Rusinowskie Lato z Folklorem – spotkanie wielu kultur Drukuj Email
wtorek, 08 lipca 2014 09:08

 

W piątek, 27 czerwca br. w Rusinowie odbyło się wydarzenie pn. „V Rusinowskie Lato z Folklorem" . W prezentacjach folklorystycznych wzięły udział zespoły ludowe różnych kultur - polskiej, ukraińskiej, łemkowskiej. W wydarzeniu uczestniczyło wielu mieszkańców Rusinowa, gminy Świdwin i obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju. Na scenie przed świetlicą wiejską zaprezentowało się 6 zespołów ludowych. Każdy zespół przygotował program złożony z piosenek ludowych. Widzowie mogli wysłuchać pieśni z różnych regionów Polski a także pieśni łemkowskich i ukraińskich. Zespoły prezentowały również tańce ludowe. Występy dostarczyły wielu wrażeń artystycznych. Zespoły nagradzano brawami. Na zakończenie prezentacji Zdzisław Pawelec Wójt gminy Świdwin podziękował im za występy wręczając pamiątkowe drewniane figurki. Podczas przeglądu wszyscy mogli spróbować tradycyjnych produktów lokalnych - rusinowskich pączków ziemniaczanych, chleba rusinowskiego, wytwarzanych przez mieszkańców Rusinowa. Przygotowano również poczęstunek dla uczestników wydarzenia. Organizatorami przeglądu byli Rada Sołectwa Rusinowo oraz gmina Świdwin. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej - działanie 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów w ramach operacji pn. V Rusinowskie Lato z Folklorem - spotkanie wielu kultur poprzez organizację prezentacji zespołów ludowych.


Emilia Wiszniewska, fot. Rafał Lewandowski

 

V Rusinowskie Lato Z Folklorem 1  V Rusinowskie Lato Z Folklorem 2

 

loga poziome ze sloganem