| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

FESTYN RODZINNY W KROSINIE Drukuj Email
środa, 01 października 2014 01:00

 

festyn krosino 1W niedzielę, 21 września br. na boisku w Krosinie odbył się Festyn Rodzinny. Imprezę otworzyli inicjator Popołudniowej Akademii Zmiany- Wójt Gminy Świdwin, Zdzisław Pawelec i autorka koncepcji projektu- Kierownik GOPS w Świdwinie, Barbara Felska. Choć festyn odbywał się w Krosinie, organizatorzy zadbali, aby uczestniczyli w nim także mieszkańcy innych miejscowości gminy Świdwin: w niedzielę uruchomiono bezpłatne kursy autobusowe do Krosina. Głównymi adresatami imprezy były rodziny i to właśnie dla nich przygotowano niedzielne atrakcje: eurobungee, kule wodne, dmuchańce- zamek i tor przeszkód, warsztaty plastyczne (prowadzone przez pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Klępczewie oraz świetlicę wiejską w Lekowie) i pokazy animatorów. Kto szukał odpoczynku po pokazach żonglerki, zabawach z chustą Klanzy, czy konnych przejażdżkach, bez problemu mógł go znaleźć pod dachem namiotu, gdzie można było skorzystać z poczęstunku i pobawić się z zespołem muzycznym. festyn krosino 2Każda z rodzin mogła pobrać w stoisku Partnerstwa Lokalnego Gminy Świdwin kupon, upoważniający do korzystania z bogatej oferty rekreacyjnej. Około 15.45. nastąpiła wyczekiwana przez wszystkich uczestników chwila- Wójt Zdzisław Pawelec wylosował zwycięską kartę. Nagrodą był bon o wartości 600 zł do wykorzystania na aktywny wypoczynek z rodziną. Organizatorzy pragną podziękować za okazaną pomoc sołectwu Krosino- w szczególności państwu Otto i Danucie Leske, Komendzie Powiatowej PSP w Świdwinie, pani Ewie Wojtów, pracownikom i podopiecznym ŚDS w Klępczewie, dyrekcji ZS w Bierzwnicy i ZS w Lekowie oraz pracownikom urzędu, a także uczestnikom realizowanego przez GOPS w Świdwinie projektu Buduję przyszłość poprzez aktywizację i wiedzę, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy.


GOPS w Świdwinie

Poprawiony: wtorek, 14 października 2014 13:52