| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Kolejny sukces Dąbrowiaków Drukuj Email
piątek, 10 października 2014 01:00

 

Dąbrowiacy w Międzyzdrojach4W dniach 26-28 września br. Zespół Ludowy Dąbrowiacy z Rusinowa uczestniczył w XII Spotkaniach Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach. W zmaganiach artystycznych wzięło udział 416 osób z 32 zespołów z całej Polski. Zespół Ludowy Dąbrowiacy zaprezentował trzy utwory: „Oj Jasiu, Jasiu", „Com ja się nachodził" i „Za las chłopcy, za las". Jury w składzie: Anna Tarnowska – adiunkt na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie, Krystyna Bakun – folklorysta oraz Andrzej Mleczko – muzyk, wysoko oceniło występ Dąbrowiaków i przyznało im II miejsce. Dąbrowiacy prezentowali swoje utwory także w plenerze, m.in. na promenadzie, w parku Chopina i na molo. Ich występy wszędzie cieszyły się dużym zainteresowaniem i były owacyjnie nagradzane brawami.

Bożena Kulikowska, fot. Adam Bieńczak

 

 

Poprawiony: piątek, 17 października 2014 13:51