| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ślubowanie klasy I w Zespole Szkół w Bierzwnicy Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 14:16

 

W dniu 29 października 2014r., w Zespole Szkół w Bierzwnicy od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczne stroje galowe, w biretach na głowach, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

 

Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, tańca, wytrwale ćwiczyli podczas prób.


Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Wychowawczyni klasy I pani Bogusława Patyk powitała serdecznie zaproszonych gości: Pana Wójt a Gminy Zdzisława Pawelca, Panią Przewodniczącą Rady Rodziców Agnieszkę Stępniak, Panią dyrektor M. Jalowską, nauczycieli, rodziców oraz całą brać uczniowską. Szczególnie gorąco powitała klasę pierwszą.


Pierwszaki przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Obecni na ślubowaniu oceniali umiejętności uczniów. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej wychowawczyni klasy I w imieniu uczniów zwróciła się do pani dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając mieczem ramion swoich podopiecznych – jak dawniej tak pasowano.
Następnie pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami przez uczniów klasy II i „zerówki", którzy powitali młodszych kolegów wierszami i piosenką.


Nasi uczniowie usłyszeli tego dnia dużo miłych słów i życzeń, które skierował do nich Wójt Gminy Świdwin pan Zdzisław Pawelec wręczając wraz z panią Dyrektor pamiątkowe dyplomy i prezenty ze słodyczami. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Stępniak obdarowała uczniów upominkami złożonymi z przyborów szkolnych.


Dla uświetnienia tak doniosłej uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie wraz z panem Wójtem.


Po uroczystości odbyło się spotkanie w klasie I, gdzie czekały na pierwszaków ciasto, napoje, słodycze i owoce przygotowane przez rodziców. Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów.


Wychowawczyni klasy I serdecznie dziękuje gościom, Rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień stał się dla pierwszaków jednym z najpiękniejszych dni.


Bogusława Patyk

 

ślubowanie klasy I 1  ślubowanie klasy I 2

 

Poprawiony: wtorek, 04 listopada 2014 14:19