| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Zajęcia z kosmetologiem w Rusinowie Drukuj Email
czwartek, 06 listopada 2014 10:24

 

rusinowoW dniach 13.10. - 21.10.2014r. w Rusinowie odbyły się zajęcia pt. „WARSZTATY Z KOSMETOLOGIEM – PIELĘGNACJA STOPY I NIE TYLKO" w ramach III naboru na działania aktywizujące w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania – „Powiatu Świdwińskiego". Celem projektu była aktywizacja mieszańców Rusinowa, Kowanowa i okolicznych miejscowości, którzy spotykali się cyklicznie na zajęciach. W zajęciach wzięły udział osoby zdobywając wiedze. Mieszkańcy integrowali się ze sobą, mogli porozmawiać o różnych problemach związanymi z pielęgnacją stóp i spotkać się indywidualnie z prowadzącą warsztaty z p. Podolog Pauliną Siubdzia, omawiając swe indywidualne sytuacje dotyczące:


- skracania paznokci oraz zabiegi na paznokciach wrastających i wkręcających;
- badanie chorób płytki paznokcia;
- zabiegi na paznokciach grzybiczych i zgrubiałych;
- zabiegi na zrogowaciałym naskórku oraz na popękane pięty;
- obciążenie bolesnych miejsc;
- odbudowa paznokcia zastępczego;
- ćwiczenia gimnastyczne stóp.


Na zakończenie warsztatów organizatorzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników zajęć, którzy zostali też poinformowani przez pracownika Lokalnej Grupy Działania o możliwości uzyskania środków unijnych w ramach działania Osi 4 LEADER. Przeprowadzono również ankietę monitorującą, która umożliwi przygotowanie nowej LSR na lata 2014-2020 – nowego okresu oprogramowania finansowego.


Warsztaty zostały współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4-LEADER w ramach działania 431 „Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja".