| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Aktywny październik Partnerstwa Lokalnego Gminy Świdwin. Drukuj Email
poniedziałek, 10 listopada 2014 01:00

 

aktywny październikW październiku Partnerstwo Lokalne Gminy Świdwin realizowało kolejne działania, skierowane do mieszkańców gminy Świdwin. W ramach projektu „Popołudniowa Akademia Zmiany" odbył się cykl zajęć kółka doświadczania świata, w którym dzieci i młodzież w formie gier i zabaw uczą się współpracy, wzajemnego zaufania, a także radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Dzięki kołom zainteresowań uczestnicy poznali podstawy pracy z kamerą (koło fotograficzno-filmowe) oraz kroki popularnych tańców (zajęcia taneczno-ruchowe). Ponadto gimnazjaliści z Bierzwnicy i Lekowa wzięli udział w spotkaniach z doradcą zawodowym, który pomógł im określić mocne strony i sprecyzować zainteresowania, a wszyscy mieszkańcy ponownie mogli skorzystać z bezpłatnego wsparcia specjalistycznego, w tym z prowadzonych przez terapeutę rodzinnego spotkań rodzinkowych.


Oprócz „Popołudniowej Akademii Zmiany" PLGŚ realizuje kolejne inicjatywy, aktywizujące lokalną społeczność. Dzięki projektowi „Pora na Seniora" 40 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na wiek, sprawność i miejsce zamieszkania wzięło udział w wyjeździe integracyjnym do Ogrodów „Hortulus" w Dobrzycy, a poprzez uruchomienie „Klubu Gracza" wszystkie zainteresowane osoby mogą poznać i wypróbować nowoczesne gry planszowe. Pierwsza okazja już 8 listopada, podczas Rozgrywek Rodzinnych, na które zapraszają Wójt Gminy Świdwin- Zdzisław Pawelec, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie i Partnerstwo Lokalne Gminy Świdwin. Impreza odbędzie się na hali sportowej w Lekowie (godz. 10-13)- organizatorzy zapewniają transport autobusowy.