| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Otwarcie ŚDS w Klępczewie Drukuj Email
poniedziałek, 10 listopada 2014 01:00

 

otwarcie1Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Razem Łatwiej" w Klępczewie został oficjalnie otwarty w dniu 27 października 2014r.


W tak ważnym dla nas dniu towarzyszyli nam w tej uroczystości Wojewoda Zachodniopomorski - Pan Ryszard Mićko,, Starosta Świdwiński – Pan Mirosław Majka, Przewodnicząca Rady Powiatu – Pani Danuta Malitowska, Wójt Gminy Świdwin – Pan Zdzisław Pawelec, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Krzysztof Kaszuba, Radni Rady Gminy Świdwin, Sekretarz Gminy Świdwin – Pani Halina Czajkowska, Skarbnik Gminy Świdwin – Pani Renata Kamińska, Kierownik GOPS w Świdwinie - Pani Barbara Felska, Proboszcz – ks. Hubert Smołkowicz, kierownicy Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu Powiatu Świdwińskiego, Dyrektorzy gminnych szkół i wiele innych ważnych osób.


Otwarcie rozpoczęło się przemówieniami oraz symbolicznym przecięciem wstęgi, którego dokonała Uczestniczka ŚDS. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić nasz Dom, poznać funkcjonujące w nim pracownie, porozmawiać z kierownikiem ŚDS, pracownikami, a przede wszystkim Domownikami.


Środowiskowy Dom Samopomocy w Klępczewie rozpoczął działalność dzięki staraniom Wójta Gminy Świdwin, Pana Zdzisława Pawelca, który zabiegał o pozyskanie środków finansowych od Wojewody na uruchomienie placówki. Dzięki tym staraniom Gmina otrzymała na ten cel dotację w wysokości 1.2 mln zł.


Umożliwiło to otwarcie ośrodka wsparcia dziennego dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnych intelektualnie, które z powodu niepełnosprawności pozostają bierne zawodowo, jednak dzięki możliwości uczestnictwa w zajęciach z terapeutami i korzystania ze sprzętu w pracowniach: plastycznej, rehabilitacyjnej, kulinarnej, komputerowej, doświadczania świata Domownicy zaczynają na nowo odkrywać uroki codziennego życia, rozwijają swoje pasje i zainteresowania oraz nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie, dzięki który znów mogą czuć się ważni i potrzebni.

 

Tekst: Sylwia Żmuda-Kowalczyk
Kierownik ŚDS

 

otwarcie2  otwarcie3