| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Kolorowe przedszkola w gminie Świdwin Drukuj Email
piątek, 28 listopada 2014 01:00

 

Gmina Świdwin zakończyła realizację projektu wdrażanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt „Kolorowe przedszkola w gminie Świdwin" otrzymał dofinansowanie w wysokości 347 824 zł. Od stycznia do listopada br. trwały prace związane z dostosowaniem do potrzeb najmłodszych dzieci oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych w Bierzwnicy, Lekowie i Oparznie. W ramach projektu zakupiono nowe komplety mebli, zabawki, nowoczesne pomoce dydaktyczne, artykuły plastyczne, artykuły bhp, wyposażenie wypoczynkowe, szatnie, sprzęt ICT i audiowizualny, tablice interaktywne, multimedialne programy edukacyjne. Toalety wyremontowano, dostosowując je dla przedszkolaków. Przy każdej ze szkół wybudowano plac zabaw, wyposażony w wielofunkcyjne zabawki. Głównym celem projektu było podniesienie jakości i standardu pracy oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych gminy Świdwin, i zmniejszenie nierówności w upowszechnieniu edukacji przedszkolnej w regionie.


Emilia Wiszniewska

 

Kolorowe przedszkola 1  Kolorowe przedszkola 2

logo kapitał ludzki