| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Turniej Brydża Sportowego w Bierzwnicy Drukuj Email
poniedziałek, 15 grudnia 2014 01:00

 

brydżW sobotę, 22 listopada br., w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Bierzwnicy odbył się II Turniej Brydża Sportowego Par o puchar Wójta Gminy Świdwin. Organizatorem rozgrywek był Zygmunt Adamczyk – mieszkaniec Bierzwnicy, dla którego brydż sportowy od wielu lat jest pasją. Turniej odbył się z okazji Święta Niepodległości. Przypomnijmy, że poprzedni turniej odbył się w marcu z okazji wyzwolenia Bierzwnicy. Jak widać obchody świąt narodowych i czczenie tradycji lokalnych mogą być okazją do wspólnych spotkań, a odwoływanie się do nich świadczy o patriotyzmie i zachowaniu tożsamości narodowej.
Uczestnikami turnieju byli reprezentanci rozgrywek II – ligowych oraz zawodnicy innych, niższych klas. Ogółem do zawodów przystąpiło 14 par z miejscowości: Białogard, Bierzwnica, Drawsko Pomorskie, Karlino, Ostrowice, Świdwin. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał sędzia Piotr Neimann. Rozgrywki, jak to w sporcie bywa, zakończyły się wyłonieniem zwycięskich par:
I miejsce – Marek Sztuke i Ireneusz Baliński,
II miejsce –Zygmunt Adamczyk i Leszek Kawa,
III miejsce –Tadeusz Rodak i Mirosław Geniewicz.
Puchary zwycięskim parom wręczyli: Zygmunt Adamczyk - organizator , Marta Jalowska - dyrektor szkoły, Łukasz Pugacz – prezes klubu sportowego Huragan Bierzwnica.

Zwycięzcom gratulujemy!


Marta Jalowska

 

 

Poprawiony: środa, 21 stycznia 2015 12:31