| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„UKS AVATAR LEKOWO – KREATYWNE FERIE ZIMOWE 2015” Drukuj Email
czwartek, 12 marca 2015 01:00

 

Avatar ferie 2015Uczniowski Klub Sportowy AVATAR Lekowo zorganizował w terminie 24-29 stycznia 2015r. „Obóz sportowo – wypoczynkowy Lekowo 2015" dla swoich członków. Do współpracy zaprosiliśmy zaprzyjaźniony klub z Brzeżna – OLIMPIĘ.


Stanęliśmy przed dylematem. Obóz sportowy z akcentem na przyszły wynik sportowy, czy bardziej wypoczynkowy ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych. Wybraliśmy opcję drugą. Dlaczego? Ponieważ nie chcemy, żeby nasze dzieci były pierwszym pokoleniem w historii żyjącym krócej od swoich rodziców!


Głównymi czynnikami wpływającymi na zdrowie jest styl życia i zachowania zdrowotne (50-60 %) oraz środowisko fizyczne i społeczne (20–25 %). Pozostałe to czynniki genetyczne i system ochrony zdrowia. Jednym słowem alfabet zdrowia to:

A) Codzienna aktywność fizyczna.
B) Prawidłowa masa ciała (odżywianie).
C) Przestrzeń wolna od dymu tytoniowego.


Avatar ferie 2015Harmonogram wypoczynku przygotowaliśmy pod kątem realizacji tych założeń. Zawierał on: trening z piłki nożnej i ręcznej, naukę pływania w 3 grupach – początkującej, średnio pływającej i zaawansowanej (po 5 godzin w każdej grupie), test Coopera dla wszystkich uczestników obozu, zajęcia z lekkoatletyki z elementami sprintu, bieg przed płotki, skok wzwyż, gry w formie zabawowej między uczestnikami jak i udziałem rodziców.


Przeprowadzone zostały także zajęcia uzupełniające utylitarne – szkolenie z wybranych przepisów piłki nożnej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wszelkich form zagrożeń np. cyberprzemocą oraz zasad zachowania bezpieczeństwa, przeciwdziałanie uzależnieniom, karaoke, gry świetlicowe, wyjazd do kina GOPLANA w Połczynie Zdroju.


Kadrę instruktorsko – wychowawczą stanowili Krzysztof Gancarz, Jacek Niburski, Renata Met. Kierownikiem całego wypoczynku był Sebastian Basiejko, pracownik urzędu gminy Świdwin, oddelegowany przez Wójta. Wszyscy pracowaliśmy w formie wolontariatu. Zajęcia utylitarne prowadzili instruktorzy pływania z Akademii ANIMUS, Grzegorz Nawodziński, Szymon Basiejko z pomocą instruktora, ratownicy WOPR, strażak, policjanci.


W imieniu dzieci i rodziców serdecznie dziękujemy Wójtowi gminy Świdwin - Kazimierzowi Lechockiemu oraz Wójtowi gminy Brzeżno - Jerzemu Anielskiemu, za wsparcie finansowe naszej inicjatywy, a także radnemu gminy Świdwin – Marcinowi Serafinowi za sfinansowanie z diety radnego biletów wstępu do kina.

 

Ze sportowym pozdrowieniem:
Jacek Niburski – trener OLIMPII Brzeżno
Krzysztof Gancarz – trener UKS AVATAR Lekowo