| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wizyta w partnerskiej gminie Sanitz Drukuj Email
środa, 09 września 2015 13:08

9 pozegnanie

 

W dniach 04-06 września br. 43-osobowa delegacja z gminy Świdwin gościła w niemieckiej gminie Sanitz.

Wizyta delegacji polskiej miała na celu pogłębienie współpracy w obszarze społecznym, kulturalnym oraz sportowym. Wartością dodaną spotkania była integracja mieszkańców gmin Świdwin i Sanitz. W trakcie pobytu w Niemczech polska delegacja gościła w domu seniora i przedszkolu prowadzonym przez stowarzyszenie „Auf der Tenne” w Roggentin. Mieliśmy możliwość zapoznania się z metodami pracy z dziećmi oraz opieki nad osobami starszymi w gminie Sanitz. Nawiązane zostały kontakty, zaczerpnięto inspiracje, które mogą ulepszyć nasze działania w tych zakresach. Gospodarze zaprosili nas również do elektrowni Rostock. Odwiedziliśmy także gospodarstwo Karl’s Erdbeerhof. Znajduje się ono w wiosce edukacyjnej Rövershagen, której produktem turystycznym jest truskawka i wszystko co się z nią wiąże. Mamy więc truskawkowe mydło, marmoladę, cukierki, a także chleb, bułki, kawę i ser żółty. Na zainteresowanych czeka warsztat kreatywności. Dużą przyjemnością i ciekawym doświadczeniem podczas pobytu w Sanitz było wzięcie udziału w popularnych tam wyścigach łodzi smoczych, odbywających się przy okazji festynu „Park- und Seefest” w miejscowości Gross Lüsewitz. Nasza drużyna, po zaledwie 1 treningu i przy kilkuosobowym wsparciu gospodarzy zajęła 4 miejsce. Zwieńczeniem festynu był tzw. „bieg siłacza”, który mieliśmy możliwość obserwować.

Podsumowaniem wizyty było pożegnalne spotkanie i zaproszenie delegacji z gminy Sanitz do odwiedzenia gminy Świdwin w przyszłym roku.