| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

II Rusinowskie Lato z Folklorem Drukuj Email
wtorek, 07 czerwca 2011 01:00

BarwinokW sobotę, 4 czerwca br. w Rusinowie odbył się przegląd zespołów ludowych w ramach II Rusinowskiego Lata z Folklorem. Na świeżo wybudowanej przed świetlicą wiejską scenie wystąpiło 6 zespołów ludowych: Czeremcha z Wałcza, Kapela Wełtynianka z Wełtynia, Chabry z Wałcza, oraz 3 zespoły z Rusinowa – Dąbrowiacy, Polne Maki oraz Barwinok.

 

Pogoda dopisała. Śpiew i tance ludowe w wykonaniu zespołów wszystkim się podobały. Na zakończenie występów wszystkie zespoły wspólnie zaśpiewały Ścieżkę życia.

 

PodziękowaniaWójt Gminy Świdwin Zdzisław Pawelec wręczył każdemu zespołowi pamiątkową statuetkę, ufundowaną przez Gminę.

 

Po występach artystycznych goście i zespoły ludowe zostali zaproszeni na biesiadę w świetlicy wiejskiej. W świetlicy wydawana była także zupa i kiełbaski dla wszystkich mieszkańców.

 

Organizatorami Rusinowskiego Lata z Folklorem byli Rada Sołecka z Rusinowa, zespół Dąbrowiacy oraz rodzice dzieci z zespołu Polne Maki. Sponsorami byli organizatorzy, Gmina Świdwin i Bank Spółdzielczy w Świdwinie.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują Wójtowi Zdzisławowi Pawelcowi za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.


Tekst Marianna Balcerek

Zdjęcia Jan Brodowski

 

Barwinok  Dąbrowiacy

Dąbrowiacy  Dąbrowiacy

Kapela Wełtynianka  Polne Maki

Polne Maki  Zespół Chabry

Zespół Czeremcha  Zespół Czeremcha

Zespół Polne Maki  Podziekowania Wójta

Poczęstunek  Publiczność

Poprawiony: czwartek, 09 czerwca 2011 09:42