| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Spotkanie w partnerskiej gminie Sanitz Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2011 01:00

W dniach 27-28 maja br., delegacja z gminy Świdwin gościła w partnerskiej, niemieckiej gminie Sanitz. Wójt Gminy Świdwin Zdzisław Pawelec oraz Przewodniczący Rady Gminy Świdwin Krzysztof Kaszuba wraz z tłumaczem – Kariną Karwowską, spotkali się w ratuszu z Burmistrzem Gminy Sanitz Joachimem Hünecke oraz Przewodniczącym Rady Thomasem Möllerem. Tematem rozmów była dalsza współpraca obu gmin oraz kierunki jej rozwoju.

 

Oficjalne partnerstwo gmin trwa nieprzerwanie od 2004r. Od tego czasu odbyło się 14 partnerskich spotkań dotyczących wymiany doświadczeń samorządowych i współpracy w dziedzinach takich jak: sport, kultura, ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych, wymiana szkół.

Emilia Wiszniewska

 

artykuł z niemieckiego dziennika OSTSEE ZEITUNG