| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Świdwińskie Amazonki na spartakiadzie strzeleckiej w Białogardzie Drukuj Email
czwartek, 15 września 2011 13:15

amazonki spartakiada bialogard1Białogardzkie Stowarzyszenie „Amazonka" zorganizowało po raz piąty Strzelecką Spartakiadę Amazonek . Impreza odbyła się 10 września (sobota) w godz. 14 - 21, na terenie Strzelnicy LOK w Białogardzie. Uczestniczyły w niej m.in. amazonki ze Świdwina, Wałcza, Szczecinka, Kołobrzegu, Białogardu.

 

Spartakiada stawia sobie za cel poprawę sprawności psychofizycznej kobiet po operacji piersi jak również mobilizację do aktywnego trybu życia, poprzez wspólne rozgrywki i zabawę. Jest to również świetna okazja do integracji środowiska amazonek ze społeczeństwem lokalnym, pokazanie, że z chorobą można żyć godnie, nie wstydząc się jej. Spartakiada to duma, radość, wzruszenie i cała masa pozytywnych emocji. Wspólnie spędzony czas udowadnia zdrowym kobietom, że pomimo ciężkich przeżyć z powodu choroby można być sprawnym i pokonać wiele przeciwności losu.

 

amazonki spartakiada bialogard2W spartakiadzie wzięły udział drużyny pięcioosobowe wraz z kibicami. Nasze stowarzyszenie reprezentowały panie: Zofia Gołąb, Barbara Łomnicka, Ewa Bodnar, Maria Adamajtys i Teresa Pawlikowska. Ponieważ zawodniczki to kobiety, które mają ograniczone możliwości wysiłkowe i ruchowe, rywalizacja sportowa ogranicza się do konkursów rekreacyjnych.

 

Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka" w kwalifikacji końcowej zajęło 3 miejsce.

 

Pragniemy szczerze podziękować za okazane wsparcie i pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu na spartakiadę do Białogardu. To dzięki Panu Staroście Mirosławowi Majka i Starostwu Powiatowemu w Świdwinie, mogliśmy uczestniczyć w tej wspaniałej imprezie.

 

Przypominamy, że biuro Świdwińskiego Stowarzyszenia „Amazonka" mieści się na:

 

ul. Kołobrzeskiej 43 w Świdwinie..

Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr tel. 792 401 431

 

Zapraszamy

 

amazonki spartakiada bialogard3  amazonki spartakiada bialogard4