| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Niebiesko – biali kibice!! Drukuj Email
poniedziałek, 14 maja 2012 08:34

przed meczem"Ludzi tłum przez miasto gna, Dziś Kolejorz mecz swój gra...", a w tym tłumie MY – młodzi piłkarze i kibice piłki nożnej!!!

 

27.04.2012r. grupa chłopców grająca w lidze młodzika młodszego, reprezentująca dwa gminne kluby sportowe (UKS Rega Bierzwnica i UKS Bushido Lekowo) pojechała na mecz. Było to spotkanie 28 kolejki T- Mobile Ekstraklasy o Mistrzostwo Polski w piłce nożnej pomiędzy Lechem Poznań a Polonią Warszawa.

 

Zniecierpliwieni i podekscytowani, po długiej podróży, dotarliśmy na ulicę Bułgarską w Poznaniu. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas sama kopuła stadionu, która jeszcze piękniej prezentowała się nocą - podświetlona na niebiesko w barwach klubowych zespołu Lecha.

 

mecz poznańW wielki podziw wprawiła nas wielkość całego obiektu, który może pomieścić około 40 tysięcy kibiców.

 

„Sędzia już rozpoczął mecz. Piłka znowu toczy się." Na murawę wybiegli zawodowcy, których do tej pory mogliśmy zobaczyć jedynie w telewizji. Z przejęciem spoglądaliśmy na grających zawodników. Każdy z nas chciałby w przyszłości zagrać w jednej z drużyn ekstraklasy na tak pięknym stadionie, przed taką wspaniałą publicznością, jaką okazali się być kibice Lechitów.

 

Na stadionie, który niebawem będzie areną zbliżających się Mistrzostw Europy – Euro2012, panowała niesamowita atmosfera. Wierni kibice Lecha zadbali o wspaniałą oprawę meczu, która zagrzewała do boju zawodników. Powiewające flagi i szaliki, głośny doping, śpiewający tłum kibiców.... „Wnet z podania pada strzał, na trybunach radość szał" !!!

 

Od momentu, kiedy Kolejorz zdobył bramkę, jeszcze bardziej zaangażowaliśmy się w doping i coraz głośniej śpiewaliśmy „W górę serca i niech zwycięża LECH i niech zwycięża LECH (Kolejorz)" oraz wymachiwaliśmy szalikami, które mogliśmy kupić w Strefie Kibica. Atmosfera była bardzo gorąca.

 

Dziękujemy za wspaniałą przygodę, którą przeżyliśmy, podziwiając sportowe widowisko.

 

Piłkarze z Bierzwnicy i Lekowa

oraz Beata Jalowska i Jacek Gałas

 

Poznań na stadionie

Poznań