| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ewangelizacja w Starym Przybysławiu Drukuj Email
piątek, 31 sierpnia 2012 10:09

przybyslaw230 sierpnia 2012r. w ramach akcji ewangelizacyjnych, które organizowane są w diecezji od kilku lat, Stary Przybysław odwiedzili wspaniali ludzie: ks. Radosław Siwiński , ks. Stanisław Wiechowski, p. Eliza Borkowska, p. Magdalena Grajewska , p. Jolanta Sławińska, p. Krzysztof Świokła, p. Marcin Czyż.


O godzinie 9:00 w świetlicy wiejskiej zgromadziły się dzieci, aby wspólnie z grupą ewangelizatorów spędzić czwartkowy poranek. Była wspólna modlitwa, gry w których dzieci chętnie uczestniczyły, śpiewy i rozmowy z przybyłymi gośćmi. Na zakończenie poczęstunek: wyśmienite ciasto, cukierki i inne słodkości ku uciesze dzieci.


O godzinie 18:00 odbyła się Msza Święta, zakończona procesją . A następnie ognisko, przy którym zgromadzili się mieszkańcy wioski: dorośli, młodzież, dzieci oraz przybyli goście. Było wspólne pieczenie kiełbasek, granie, śpiewy, konkursy, zabawa i wspaniały humor, który każdemu dopisywał.


Wieczór spędzony na świeżym powietrzu, w miłej atmosferze, którą stworzyli organizatorzy , sprzyjał wspólnym rozmowom, dyskusji i lepszemu poznaniu się.


Było wspaniale , miejmy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej, bo nic tak nie sprzyja integracji i dobremu samopoczuciu jak odpoczynek, żarty i rozmowy, na które często brakuje nam czasu w tym zabieganym życiu.


Więcej informacji na Katolickim Portalu Ewangelizacyjnym Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej www.miastopana.pl oraz na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świdwinie www.parafia.swidwin.pl

 

Tekst i zdjęcia Aneta Ogińska

Poprawiony: poniedziałek, 03 września 2012 13:21