| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Fundacja Wspomagania Wsi kolejny raz w Smardzku !!! Drukuj Email
środa, 03 października 2012 01:00

fundacja wspomagania wsi

Stowarzyszenie Smardzko ,,RAZEM" otrzymało dotację na realizację projektu ,,Pożyteczne wakacje 2012". Projekt pt. ,,PRZYSTANEK  SMARDZKO" uzyskał dofinansowanie w kwocie 3000,00zł. Głównym celem konkursu było umożliwienie dzieciom/młodzieży spędzenie części wakacji w swojej społeczności w sposób pożyteczny dla siebie i innych. Uczestnicy, oprócz wypoczynku wakacyjnego w formie zajęć sportowo-rekreacyjnych,  mieli uporządkować, upiększyć miejsce publiczne w swojej miejscowości (np. skwer, plac, przystanek, tablicę informacyjną).


Wizytówką każdej wsi jest przystanek autobusowy. U nas wyglądał tragicznie, dlatego w ramach projektu postawiliśmy na jego remont.

 


W projekcie, oprócz uczestników brali udział także wolontariusze – Piotr Tymiński, Artur Sokołowski, Daniel Średniawy, Robert Skowron, którzy bardzo nam pomogli i bardzo im za to dziękujemy. Razem postawili nową ściankę, pomalowali przystanek, zamontowali ławki, pokryli dach nową blachą trapezową, przykręcili nową opaskę wykończeniową z blachy trapezowej wokół przystanku i na koniec przybili nową tablicę z nazwą miejscowości, której nie było już od kilku lat. Tablicę otrzymaliśmy z Urzędu Gminy. Nasadzone zostały także rośliny kwiatowe na placu wokół fontanny, która po kilkudziesięciu latach znowu działa, dzięki pomocy i wsparciu spółki ,,Smagro". Za to składamy podziękowania panu Prezesowi Januszowi Malinowskiemu.
Oprócz rajdów rowerowych, karaoke, zajęć sportowych odbyły się wyjazdy na paintball do Oparzna i wycieczka rodzinna do Kołobrzegu.


Dzięki funduszom z Fundacji Wspomagania Wsi wyremontowaliśmy kolejny obiekt w naszej wsi, a dzieci spędziły miło i pożytecznie wakacyjny czas.

 

Ilona Baranowska
Stowarzyszenie Smardzko „Razem"