| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Oparzno pięknieje Drukuj Email
piątek, 10 września 2010 01:00

Pod koniec czerwca br. po wyborze oferty w trybie otwartego konkursu ofert pn. „Małe granty 2010 – wieś pięknieje” w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, Gmina Świdwin zawarła umowę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Oparznie. W ramach tej umowy OSP uporządkowała plac przy świetlicy wiejskiej. W pracach uczestniczyli członkowie OSP i Rady Sołeckiej oraz inni mieszkańcy wsi. Cały pomysł, napisanie oferty i projekt jest autorstwa pani sołtys Beaty Wróblewskiej, która jest także członkiem OSP w Oparznie.
Efektem ciężkiej pracy jest ogrodzony plac na którym zamontowano ławki i posadzono krzewy ozdobne. Na środku usytuowany jest skalniak. Całość prezentuje się pięknie i jest wizytówką wsi. Skwerek, bo tak to miejsce nazywają mieszkańcy, oddano do użytku 24 lipca. Wstęgę przecinali kolejno wszyscy ci, którzy przyczynili się do jego powstania. Na ten moment pod świetlicą zebrało się wielu ludzi, którzy zostali poczęstowani szampanem. Pani sołtys poprosiła wszystkich przybyłych o dbałość o to miejsce i podziękowała za każdą formę pomocy. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem, bo najważniejszym celem takich właśnie spotkań jest integracja i aktywizacja mieszkańców.
Młodzi liderzy z Oparzna maja jeszcze wiele pomysłów na to, jak upiększyć swoją wieś. Kolejnym krokiem ku temu będzie budowa placu zabaw z funduszu sołeckiego (jeszcze w tym roku).

Beata Wróblewska

 

oparznopieknieje2

 

oparznopieknieje1

Prace przy budowie skweru – autor zdjęcia Beata Wróblewska

 

 

oparznopieknieje3

Oparznieński skwerek w całej okazałości – autor zdjęcia Beata Wróblewska

Poprawiony: piątek, 01 października 2010 08:42