| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Koniec języka za przewodnika Drukuj Email
poniedziałek, 14 października 2013 09:35

alt26 września 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół w Lekowie (Szkoły Filialnej w Oparznie) mieli po raz drugi przyjemność zagoszczenia w Przedszkolu Happy Days na Międzynarodowym Dniu Języków Obcych.

 

Zorganizowane przez kadrę przedszkola przedsięwzięcie zaparło dech nie tylko uczniom, ale także innym zgromadzonym gościom. Cztero- i pięciolatki zaprezentowały  wspaniały program artystyczny oraz prezentację dotyczącą krajów europejskich. Tego dnia zgromadzona publiczność mogła uczyć się od maluchów - nazw stolic, kolorów flag, hymnów oraz posłuchać piosenek i wierszyków języku angielskim. Nie od dziś wiadomo, że przedszkolaki prezentują bogaty repertuar słów w tym języku. Według opinii rodowitych Anglików umiejętności maluchów są niebywałe!

 

Druga część programu miała charakter interaktywny. Przygotowali ją dla maluchów uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Oparznie. Maskotką dnia był Theo, który wraz z uczniami zaprosił przedszkolaków do zabawy z językiem niemieckim. Było śpiewanie, liczenie, witanie się w tym języku, a także prezentacja krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie wykonali z pełnym zaangażowaniem utwory muzyczne i zaprosili młodszych kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy. Wszyscy spisali się  na medal! Na zakończenie uczniowie przekazali maluchom drobne upominki oraz czapeczki w kolorach flagi Niemiec.

 

26 września starsi mogli uczyć się od młodszych, młodsi zaś od starszych.

 

Dzieci z przedszkola i szkoły już nie raz pokazały, na co je stać. Przedszkolaki podczas tegorocznych obchodów Dnia Ojca i Matki zademonstrowały nie tylko znajomość języka angielskiego, lecz także japońskiego! (podczas prezentacji karate). Uczniowie z Zespołu Szkół w Lekowie pokazali zaś klasę biorąc udział w nagraniach filmowych do polsko-niemieckiego programu Kowalski i Schmidt, który ukazał się w niemieckiej i polskiej telewizji. 

 

Ciekawe czym jeszcze nas zaskoczą te maluchy i starszaki ze szkolnej ławki …     

 

Karina Karwowska

 

Poprawiony: poniedziałek, 14 października 2013 09:45