| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Radosna szkoła w Oparznie Drukuj Email
piątek, 31 stycznia 2014 18:33

logo radosnaszkolaPodczas ubiegłorocznej edycji Rządowego programu Radosna szkoła Gmina Świdwin złożyła wniosek o dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole.  Szkoła Filialna w Oparznie znalazła się w gronie placówek, które otrzymały dotację z ww. programu. Wysokość uzyskanego wsparcia finansowego to 5988,00zł. Pomieszczenie przeznaczone na miejsce zabaw, zostało uprzednio przygotowane w ramach wkładu własnego. Prace dostosowawcze polegały  m.in. na przeprowadzeniu remontu sali. Z dotacji zakupiono pomoce dydaktyczne takie jak np.: hiperbloki, siatka, półkule sensoryczne, mające na celu wspomaganie kształtowania umiejętności  motorycznych dziecka, oraz takie, które służą kształtowaniu jego koordynacji wzrokowo-ruchowej, np. makatki z literami, ułamki, szachy. Zadaniem nowoczesnych miejsc zabaw w szkołach jest umożliwienie najmłodszym odpowiedniego rozwoju umysłowego i fizycznego, adekwatnie do wieku, zgodnie z naturalnymi potrzebami dzieci, związanymi zwłaszcza z dużą aktywnością fizyczną.

Emilia Wiszniewska